Buca Kaymakamlığı ve Çağdaş Balkan Kadınları Derneği koordinesinde, DEÜ İİBF, İl Sağlık Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türk Kızılay İzmir Şubesi, Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi ev Buca Ömer Seyfettin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi iş birliği ve ortaklığında yürütülen Buca’nın İlk Yardım Eli Projesi Tanıtım Toplantısı, 11 Nisan 2019 Perşembe günü Buca Ömer Seyfettin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

 

        Tanıtım Programına; Buca Kaymakamı Sn. Mehmet Sadık TUNÇ, Buca Belediye Başkanı Sn. Erhan KILIÇ, DEÜ İİBF Dekanı Prof. Dr. Avni EGELİ ile başta proje ortağı kurumların yöneticileri İlçe Sağlık Müdürü Sn. Dr. Murat KÖKSAL, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Süleyman CAN olmak üzere ilçe müdürlerimiz, Türk Kızılayı İzmir Şubesi İlk Yardım Eğitim Merkezi Müdürü Sn. Çağatay DELEN, İzmir Çağdaş Balkan Kadınlar Derneği ve diğer sivil toplum kuruluşlarının yönetim kurulu başkanları, proje katılımcısı okul müdürleri ve STK başkanları katıldı. İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü ekibinin de katılım sağladığı tanıtım toplantısında salon programının ardından bahçede dış mekan etkinlikleri gerçekleşti.

 

        Sokak etkinlikleri, farkındalık ve bilinçlendirme seminerleri, serfikalı kurs programları ve yarışmalardan oluşan proje faaliyetleri ile Buca’nın İlk Yardım Eli ile 2000’den fazla Bucalı’ya ulaşılması hedefleniyor. Proje sonuçlarının kamuoyuna duyurulacağı kapanış toplantısının Aralık ayında yapılması planlanıyor