Almanya koordinatörlüğünde; Türkiye, İtalya, İspanya, Macaristan, Bulgaristan ve Yunanistan ortaklığında yürütülen Erasmus+ Stratejik İş Birliği Ortaklığı programı çerçevesinde yürütülen “Refugees WelComB Projesi 3. Ulus Ötesi Ortaklar Toplantısı” İtalya’nın Palermo Kentinde 24-28 Mart tarihleri arasında gerçekleşmiştir. 

        Türkiye ayağının, Buca Kaymakamlığı AB ve Dış İlişkiler Proje Ofisi tarafından yürütüldüğü projenin 3. ulus ötesi ortaklar toplantısına, Kaymakamlığımızı temsilen AB ve Dış İlişkiler Proje Ofisi Koordinatörü Sn. Gülşen SALGAR ile Proje Görevlisi Buca İlçe MEM FATİH Projesi Eğitmeni Sn. Cafer DOĞAN katılım sağlamıştır. Toplantıda ortak kurum ve kuruluşların temsilcileri, Kasım ayından bu yana bulundukları bölgede bulunan mültecilere yönelik uyguladıkları anket sonuçları ve iş birliği yaptıkları paydaş kurumlar hakkında sunum yapmıştır.  

        "Projenin İtalya ayağını yürüten ve söz konusu 3. toplantının ev sahipliğini yapan Informa Giovanni Derneği, iş birliği ve diyalog geliştirdiği paydaş kurum ve kuruluş temsilcilerini davet ettiği bir oturum organize etmiş; ilaveten ortak kurum temsilcileri ile kapasite geliştirme konusunda atölye çalışmalarını modere etmiştir. Toplantı programı kapsamında Palermo’da azınlıklara ve mültecilere yönelik konaklama, kıyafet, yiyecek, hukuksal danışmanlık gibi hizmetler veren Centro Astalli ve Comunita Stellaria isimli sivil toplum kuruluşlarına çalışma ziyareti gerçekleştirilmiş, ortak ülkelerdeki benzer hizmet ve kurumlarla karşılaştırmalar yapılmıştı